Povídka: Tati, ta loutka je kouzelná!

Povídka věnovaná synkovi Vojtíkovi a ženě Kristýně, za obrovskou inspiraci, kterou mi dnes a denně dávají :-)

Zobrazit celý článek ⟩⟩

Vážený pane prezidente...

Vážený pane prezidente,

Dlouho jsem váhal, jestli má smysl Vám psát. Říkal jsem si, že je to asi zbytečné a dopis se k Vám pravděpodobně ani nedostane. Vaše povolební prohlášení mě ale bohužel přimělo k tomu to udělat.

Zobrazit celý článek ⟩⟩

Buďme jako děti

Taky Vás už někdy napadlo, jaké by to bylo být zase dítětem? Mě od chvíle, co se mi loni narodil syn, hned několikrát. Dítě je totiž lepší než televize. Nepřestanete na něj vejrat. A právě při tomhle vejrání, jsem si všimnul řady skvělých vlastností, které u většiny dospělých značně postrádám. A přitom jsou tak užitečné.

Zobrazit celý článek ⟩⟩

Strach je metlou lidstva

Občas když snídám, nebo večeřím a pustím si k jídlu zprávy ČT24, začne se mi hlavou honit, kam ten svět vlastně spěje? 

Zobrazit celý článek ⟩⟩

Já a moje pravá noha

Že je někdo něčí pravá ruka, to je vcelku běžné. Ale že je někdo něčí pravá noha, to už tak obvyklé není, že? A přitom jde jen o záměnu jednoho slova, které označuje naší končetinu.

Zobrazit celý článek ⟩⟩

Mé setkání s Hitlerem

Určitě jste někdy zažili ten pocit, že byste se rádi setkali s někým, kdo Vám učaroval a koho obdivujete? Bohužel, pak jsou také chvíle, kdy se setkáte s někým, o koho byste nikdy nestáli a u koho by Vás to ani ve snu nenapadlo, protože ten dotyčný je už hezkých pár let na pravdě boží. Já se takhle setkal s Adolfem Hitlerem.

Zobrazit celý článek ⟩⟩

Jím abych žil, žiju abych jedl

Problematika drog a lidí na nich závislých se řeší snad všude na světě. A to je dobře. Jen škoda, že stejnou míru úsilí, jako při zamezování obchodu s bílým práškem, nevěnují vlády a pověřené kapacity pozornost tomu, co všechno vlastně drogy jsou.

Zobrazit celý článek ⟩⟩

Nové pohlaví na obzoru

Trendy posledních let mluví jasně! Na programu dne je emancipace, která si bere za cíl srovnat práva mužů a žen. S tím nelze než souhlasit! Staletí utiskované něžné pohlaví totiž zaslouží stejné šance ve všech oblastech bytí a seberealizace, jako muži. Otázkou ale je, kam až nás tenhle trend může zavést?

Zobrazit celý článek ⟩⟩

Český instinkt přežít

 Na světě asi není druhého, tak malého národa, jako je ten náš Český, který by po víc jak tisíc let setrval na jednom místě. I přes války, okupace, změny režimů a zařazení do nejrůznějších státních celků jsme pořád tady, živí a zdraví a snad jako jediní v Evropě stále v té samé kotlině, u té samé řeky, mezi těmi samými kopci. O Češích se tedy dá bez nadsázky říct, že jsou národem šikovným a s vyvinutým instinktem přežít.

Zobrazit celý článek ⟩⟩

Migranti a naše zkouška z dospělosti

 Uprchlíci, jinak také migranti, znamenají pro Evropu a potažmo i celou západní civilizaci zásadní zlom. Na tom se asi shodnou jak jejich příznivci, tak zarytí odpůrci. Otázkou zůstává, co tento zlom naší civilizaci a nám samotným vlastně přinese?

Zobrazit celý článek ⟩⟩

Kdo nekňourá není Čech

Rčení „co Čech, to muzikant“ je už dávno pasé a přízviska typu „zlatý český ručičky“, nebo „co je české, to je hezké“ za ním pomalu, ale jistě míří taky. Člověk, a o to víc Čech, si pak klade otázku, jestli není na čase vymyslet už něco nového, aktuálnějšího. Jenže co? Jediná fráze, která se mi totiž dere na mysl, zní: „Co Čech to kňoural“. A to je smutné!

Zobrazit celý článek ⟩⟩